(0226) 814 12 24
Bizi arayın.
Rüstem Paşa, Dere Sk. No:9
Merkez/Yalova
Pzt–Cm 08:30 – 17:30
Hafta Sonu Kapalıyız.

Başkanın Mesajı

Yalova Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Çiftlikköy İlçesi sınırları içerisinde yaklaşık 105 hektar alana kurulmaktadır. Yer Seçimi 19 Haziran 2001 yılında tamamlanmıştır. Yalova Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin 2003 Yılında özel hukuk tüzel kişiliği tescil edilmiştir. 2007 Yılında kamulaştırma çalışmaları başlatılmış olup; 2012 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na devredilmiştir. Bakanlar Kurulunun Çiftlikköy İlçe sınırları içerisinde bulunan Gacık ve Laledere Köylerini kapsayan toplulaştırma kararı akabinde kamulaştırma programının maliye hazineleri dışında kalan her kısmı tamamlanmıştır.

Maliye hazinelerinin de satın alınma sürecinde son noktaya gelinerek; altyapı, proje ve etüd çalışmaları hız kazanmıştır. Aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttüğüm SASBÜD (Saksılı Süs Bitkileri Üreticileri Derneği) olarak %20’lik katılım payımızı 2017 yılında %54’ çıkarmış olup Türkiye‘nin ve Yalova’nın ilk Çiçekçilik Organize Sanayi Bölgesinde  üreticilerimizin daha etkin rol almasını hedefliyoruz. Bu bağlamda derneğimizin sektörel tecrübesi ve katılımcılarımızın tüm özverisi ile gelecek kuşaklara kalacak bu mirasın hayata geçmesi için tüm kararlılığımız ve var gücümüzle çalışmalara devam etmekteyiz.

 

Ayrıca kurulduğu ilk günden günümüze kadar katkısı bulunan tüm kamu, kurum, kuruluş ve özel sektör temsilcilerinin  vermiş oldukları emeklerden dolayı teşekürü bir borç biliriz.

resim-yok

Umut SAKARYA
Yönetim Kurulu Başkanı